15 Eylül 2014 Pazartesi

Sağlıklı bir Kahvaltı


Çoğu insan sivilcelerde nasıl kahvaltıyla azaltmak gerektirir gerekir genelde yaptığım çoğu araştırmada'da sağlıklı bir kavhaltı yapmamız geerktirir yağlı besinlerden uzak durmamızı gerektirir 
Bu videoda CANAN KARATAY sağlıklı bir kahvaltı nasıl yapılması gerektiğini anlatmaktadır

14 Eylül 2014 Pazar

Iphone 6 ve ıphone 6 plus

iPhone 6 Hakkında Tüm Bilgiler
Eveeeeeet! Sonunda aylardır, hatta 1 yıldır beklediğimiz Apple telefon kendini gösterdi. Pek çok açıdan beklenen ya da sızdırılan bilgileri doğrulayan bir telefon olarak gördüğümüz iTelefon, öncelikle beklendiği üzre iki farklı model olarak gelmesiyle bizleri sevindirdi; iPhone 6 ve iPhone 6 Plus. (iPhone 6 Plus incelemesi için buraya tıkla genç adam)
Bu yazımızda sizlere iPhone 6’nın 4.7 inçlik ekrana sahip olan sözüm ona küçük modelini tanıtacağız ki; kendisi adeta Mini(!) model böyle yapılır demiştir.

İşte karşınızda 1 yıldır beklenen (ne diye bu kadar abarttık şişirdik bilmiyorum; ama çok iyi gidiyorum durdurmayın) iPhone 6

 Ekran - Retina iyi ya!

iPhone da 4 inç dönemini geride bırakan telefonlar arasındaki yerini alıyor ve karşımıza ilk olarak 4.7 inçbir telefonla çıkıyor. Her ne kadar bu günün stadartlarında küçük görülse de iPhone 6 kesinlikle küçük ama etkili sınıfına giriyor.

Yenilenmiş retin1 ekranı ile (Apple’ın söylemi ile Retina HD) 326 ppi piksel yoğunluğu ile 1334 x 750 piksel çözünürlük sunan iPhone 6, 720p kalitede de görüntü sunuyor. Yine Apple’ın söylemine göre 720p’den daha iyi ve kaliteli bir 720p çözünürlük sunuyor ki bu da sanıyorum fazladan pikselleri ile alakalı bir durum. (Apple illa standart dışı bir şey çıkartacak)

 Tasarım - Fazla Söze Gerek Yok!

iPhone 6’nın tasarımı ile ilgili fazla bir şey söylemeyeceğim. Aslında sadece Sir Jonathan Ive desem bile yeterli olur.

Lansmanlarda anlata anlata bitirilemeyen şöyle güzel bir his, böyle güzel bir dokunuş zırvalarını bir kenara bırakırsak söylenen o ki; iPhone 6, iPad ve iPod arası bir dokuya sahip. Ayrıca 4.7 inç olan modeli ele daha iyi oturduğu için Plus modelinden daha güvenli bir tutuş sunuyor. Ayrıca iOS 8’in büyük ekranlarda da tek elle kullanıma izin veren arayüzü de işinizi kolaylaştırıyor.
BlueStacks 2014 HD App Player 0.9.2.4061 Mod + Root Full indir

BlueStacks 2014 HD App Player 0.9.2.4061 Mod + Root Full indir BlueStacks sd root desteği mevcut , android oyun ve uygulamarını açan bir programdır, her sistemde çalışır 3D oyunları oynayabilir dilediğiniz uygulamayı indirerek kullanabilirsiniz. alanında eniyisidir, deneyin derim
Boyut:150 MB


ROT MOD VE KİT KAT İÇERİR 4.4.2 İÇERİR
--------------------------------------------------------------------------

İnternet Hızı Arttırma

İnternet Hızı Arttırma : Google DNS kullanın

İnterneti Surf, Video İzleme ve İçerik indirme gibi bir çok amaç olarak kullanırız. İnternetimizin hızı servis bant genişliğimize göre yüksek hızda indirme ve yükleme olarak değişir. Tabii bant genişliğinize itimat etmek yüksek hızda internet için çok yardımcı olmayabilir. DNS sunucunuzun hızı ayrıca yüksek hızda internetiniz için büyük bir rol oynamaktadır. Başlangıçta makinenizde DHCP ‘den otomatik alınan standart DNS ve ISP ayarlarınız bulunmaktadır. DNS ayarlarınızı, Google public DNS olarak ayarlamanız internet hızınızı arttırmanız için size yardımcı olabilmektedir. Girmek istediğiniz websayfalarınız daha hızlı yüklendiği gibi Youtube üzerinde öncekinden kolayca bir şekilde videoları izleyebilirsiniz.
İnternet Hızı Arttırma nasıl mümkün şimdi burada daha basit adımlarla bu ayarları nasıl yapacağınızı gösterelim.

DNS ayarlarınızı Google Public DNS olarak ayarlama

▶ Denetim Masasına gidin
▶ Ağ ve İnternet > Ağ ve Paylaşım Merkezi > Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin

▶ Google Public DNS ‘i ayarlamak istediğiniz bağlantı noktasını seçin: Örnek olarak;
▶ Değiştirmek istediğiniz Wireless Bağlantı noktasına çift tıklayıp daha sonra Özellikler ‘e tıklayın.

▶ Eğer sizden Administator şifresi isteyerek doğrulama talep edilirse, lütfen şifrenizi girerek doğrulamayı yapınız.
▶ “Ağ İletişimi” tabında yer alan “Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)” seçeneğine çift tıklayarak “Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) Özellikleri” ne  geçiş yapınız.

▶ DNS ayarlarınızı resimdeki gördüğünüz üzere yapılandırınız.
▶ IPv4 için Tercih edilen DNS sunucusu : 8.8.8.8 ve Diğer DNS sunucusu: 8.8.4.4 olarak değiştiriniz.
▶ Şimdide “İnternet Protokolü Sürüm 6 (TCP/IPv6)” seçeneğine çift tıklayarak “İnternet Protokolü Sürüm 6 (TCP/IPv6) Özellikleri” ne geçiş yapınız.
▶ IPv6 için Tercih edilen DNS sunucusu : 2001:4860:4860::8888 ve Diğer DNS sunucusu: 2001:4860:4860::8844 olarak değiştiriniz.

▶ Bağlantınıza sağ tıklayıp önce “Devre Dışı Bırak” sonra “Etkinleştir” diyerek bağlantınızı yeniden başlatın.
▶ Ayarlarınızın doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
▶ Buraya tıklayarak  kontrol ediniz.
Ben internet hızı arttırma konusunda Upload (Yükleme) hızında değişim yakaladım. Demek ki Google Public DNS ‘i Youtube ‘a erişim haricinde farklı konularda da kullanabiliyormuşuz. Umarım sizdede işe yarar bir değişim gözükür. Teşekkürleri ben alayım ama yok işe yaramadı bende diyerek küfür edecekseniz lütfen konunun orjinal sahibi olan şu arkadaşa ediniz

10 Eylül 2014 Çarşamba

HTML DERSLERİ
İZLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
TEKNOBLOGGS FACEBOOK SAYFAMIIZI
BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ YORUMLARINIZIDA EKSİK
ETMEYİNİZ!!!